Podstawa programowa wychowania przedszkolnego Plan Pracy Program wychowawczo- profilaktyczny Programy własne Zabawy na podwórku Akcje edukacyjne Poznajemy różne zawody

Akcje edukacyjne

ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE

Korzystając z zaproszenia Centrum Rozwoju Lokalnego i Komendy Wojewódzkiej Policji                   w Katowicach wzięliśmy udział w akcji mającej na celu zwiększenie poziomu wiedzy dzieci nt. zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ocieplenie wizerunku policjanta - przyjaciela dzieci oraz ustanowienie rekordu Polski w ilości uczestników biorących udział w jednoczesnym kolorowaniu obrazka postaci Sznupka - policyjnej maskotce.

Akcja miała miejsce 18 grudnia 2018 r., dokadnie o godz. 10.00, brało w niej udział 68 naszych przedszkolaków, z którymi wcześniej spotkali sie funkcjonariusze policji, aby opowiedzieć                o bezpiecznym zachowaniu sie na ulicach i przedstawić Sznupka.

Koordynatorem akcji na placówce była Pani Mirella.

WYRAŹNI NA DRODZE

W ramach akcji "Wyraźni na drodze" dzieci z grupy BIEDRONEK utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, np. jak właściwe przechodzić przez ulicę, że należy nosić elementy odblaskowe, aby być widocznym. Dzieci poznały również niektóre znaki drogowe. Najciekawsze prace, wykonane przez dzieci, zostały wysłane na konkurs plastyczny.

Celem akcji jest promowanie bezpieczeństwa i widoczności na drodze wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorami akcji są: agencja WTEM i Disney Polska, partnerem akcji jest Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Marsz Zebry. Koordynatorem akcji w naszym przedszkolu jest Pani Grażynka.