Ochrona danych osobowych |
Tygodniowe menu |
Odpłatność |
Ogłoszenia dla rodziców |
Co nowego w grupach? |
Zabawy logopedyczne |
Album fotograficzny |
O nas |
Realizowane programy |
Nasze sukcesy, przygody.... |
Programy, akcje , konkursy |
Dla potrzebujących pomocy |
Prawa dziecka |
Rekrutacja |
Tyski Portal Oświatowy |
Informator miejski |
Deklaracja dostępności |
1% podatku |
Wsparcie rodziny w czasie pandemii |
Logowanie |
„WŁĄCZ WYOBRAŹNIĘ, WYŁĄCZ TELEWIZOR” – kampania miasta Tychy adresowana do rodzin z dziećmi uczęszczającymi do żłobków i przedszkoli
Organizatorzy kampanii:
Patronat : prof. zw. dr hab. Jagoda Cieszyńska - Rożek
Honorowy patronat - Zastępca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych mgr Daria Szczepańska
Cele kampanii:
Edukacyjne
Społeczne
Informacyjne
W roku szkolnym 2014/2015 nasze przedszkole już po raz siódmy bierze udział w realizacji ekologicznego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.
Jest to program edukacyjny skierowany do przedszkoli w całej Polsce. Jego celem jest ukazanie dzieciom piękna przyrody oraz nauczenie ich, jak ją szanować i chronić. Organizatorem Programu jest firma Tymbark i marka Kubuś. Partnerem Merytorycznym została Fundacja Partnerstwo dla Środowiska. Patronat honorowy nad Programem objęło Ministerstwo Środowiska.
Bierzemy udział w programie "MAŁE OGRÓDKI" pod patronatem Miasta Tychy
Celem samorządowego programu "Małe ogródki" jest promocja zdrowego odżywiania wśród najmłodszych oraz ich rodziców. Poprzez samodzielną uprawę warzyw i owoców oraz przygotowywanie zdrowych posiłków, dzieci dowiedzą się jak jest związek pomiędzy jedzeniem a zdrowiem.
Kampania jest długoterminowym programem skierowanym do tyskich przedszkolaków i ich rodzin.
Uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji "Mamo, Tato wolę wodę!"
Program "Mamo, Tato, wolę wodę!" już od 2009 roku wspiera rodziców i nauczycieli w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Jest on odpowiedzią na narastający w polskim społeczeństwie, zwłaszcza wśród dzieci, problem z nadwagą i otyłością. Postanowiliśmy aktywnie przeciwdziałać temu zjawisku i poprzez edukację oraz zabawę podkreślać rolę wody w codziennej diecie dziecka. Partnerami merytorycznymi programu są Instytut Matki i Dziecka i Instytut Żywności i Żywienia. IV edycja programu została objęta honorowym patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej,
w 2014 r. już XV edycja Góry Grosza
JAKI JEST CEL AKCJI I NA CO PRZEZNACZANE SĄ PIENIĄDZE Z AKCJI GÓRA GROSZA? z listu przewodniego Tomasza Polkowskiego – Przewodniczącego Towarzystwa Nasz Dom
...Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
W tym roku szczególnie chcielibyśmy skupić się na dalszej realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do rodziny, oparte na relacjach emocjonalnych i indywidualnej odpowiedzialności opiekunów za poszczególne dzieci i planach pomocy ich rodzinom. Bo co może być lepsze dla rozwoju dziecka, jak nie jego własna rodzina? Towarzystwo Nasz Dom utworzyło już kilkanaście domów dla dzieci, jak również pomogło w utworzeniu kilkunastu kolejnych. W takich domach, w przeciwieństwie do wielu dużych instytucji, dzieci znajdują uczucie, zrozumienie i efektywną pomoc dla siebie i własnych rodzin. Od trzynastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej...
Konkurs "Zbieramy makulaturę - oszczędzamy lasy"
Konkurs organizowany od wielu lat przez firmę Stena Recycling oddział w Siemianowicach Śląskich ma na celu kształtowanie eko - świadomości dzieci i młodzieży, podnoszenie ich ekologicznej kultury, a także upowszechnianie pozytywnych wzorców zachowań wobec środowiska naturalnego.Uczestnicy, których zadaniem jest zebranie jak największej ilości materiału do przetworzenia, jednocześnie dowiadują się, na czym polega recykling i jak ważny jest dla ochrony środowiska i naturalnych zasobów Ziemi. Na koniec roku szkolnego przyznawane są nagrody w następujących kategoriach:
I KATEGORIA: Najlepsza szkoła / przedszkole
II KATEGORIA: Najlepszy uczeń / przedszkolak
III KATEGORIA: Najlepszy opiekun
Dzieki Państwa zaangażowaniu w zbiórkę makulatury, nasze przedszkole corocznie znajduje się wśród nagrodzonych placówek, za co serdecznie dziekujemy.
Kontynujemy akcję zbierania nakrętek dla Dawidka na kosztowną rehabilitację rączki.
Nakrętki można wkładać do pojemnika w szatni przedszkola.
Cała Polska czyta dzieciom to kampania społeczna, zainicjowana w czerwcu 2001, mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom jako skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych. Czytanie dziecku dla przyjemności – 20 minut dziennie. Codziennie! – jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Jednocześnie, Fundacja przypomina o potrzebie kontrolowania ilości i jakości programów telewizyjnych oraz gier komputerowych, które w życiu współczesnego dziecka zajmują sporo czasu.